Artykuły

Chusty i nosidełka-przekleństwo czy dobrodziejstwo ?
Niestety jak mówi wielu ortopedów i rehabilitantów dziecięcych nosidełek i chust powinno się unikać jak ognia, a dla dzieci poniżej 3 miesiąca życia powinny być całkowicie zakazane. Co ważne takie zastrzeżenia odnoszą się do wszystkich modeli chust i nosidełek które wymuszają  nienaturalną postawę u niemowląt ,pozwalając nóżkom zwisać bezwładnie. Dla dziecka naturalna jest podkulona pozycja, która przez wiele miesięcy po  porodzie przechodzi w wyprostowaną, tym samym stopniowo rozciągając stawy Gdy włożymy pociechę do nosidełka czy chusty, które zmuszą ją do prostowania w biodrach wiszących nóżek, zwiększamy znacznie ryzyko pojawienia się dysplazji stawu biodrowego lub nawet jego dyslokacji.

Czytaj dalej...
Antybiotyki już nie działają !!!

Jeszcze nie dawno uważano zagrożenie chorobami powodowanymi przez bakterie za przeszłość.

Niestety z badań Europejskiego Centrum Profilaktyki i Kontroli Zakażeń (ang. European Centre for Disease Prevention and Control), co roku około 25 tys. pacjentów umiera w Unii Europejskiej z powodu zakażeń bakteryjnych.

Czytaj dalej...

Zaburzenia ukrwienia mózgu ( udar niedokrwienny)

Udar niedokrwienny mózgu występuje wówczas gdy u chorego dochodzi do ostrego zaburzenia ukrwienia mózgu na skutek jego niedotlenienia.

Przyczyną najczęściej jest zwężenie bądź niedrożność naczyń tętniczych na skutek zmian miażdżycowych, wrzodziejące zmiany spowodowane zatorem tętnicy zaopatrującej mózg oraz zaburzenia rytmu serca.

Czytaj dalej...

Dysfunkcje stawu biodrowego

Zmiany w obrębie stawu biodrowego cechuja się dolegliwościami bólowymi przy rozpoczęciu lub w trakcie chodzenia, a ustępują w spoczynku. Cechuje je ból przy rozpoczęciu lub w czasie chodzenia, ustępujący w spoczynku, i przykurcz w stawie biodrowym. Chorzy odczuwają ból zlokalizowany w okolicy pachwiny, czasem promieniuje on do talerza biodrowego, pośladka, przyśrodkowej strony uda lub kolana.

Czytaj dalej...

Do uszkodzenia korzeni nerwowych C4-C6 dochodzi w wyniku ciężkiego porodu. Przeważnie związane jest ze złamaniem obojczyka.

Głównymi objawami są:
- obniżenie oraz rotacja wewnętrzna z wyraźną pronacją ramienia w stawie po stronie urazu
- dodatkowo występuje osłabienie siły mięśniowej mięśni kończyny górnej

Czytaj dalej...

Rozwój niemowlęcia

W pierwszych 6-tygodniach życia niemowlę wykazuje asymetrię ułożenia co jest warunkowane fizjologicznie. Niepokoić powinno układanie główki wciąż w jedną stronę (asymetria w różne strony jest prawidłowa), gdyż może doprowadzić do spłaszczenia czaszki. Od samego początku wyraźny jest odruch chwytny ręki, czyli zamknięcie w dłoniach wszystkiego co się w nich znajdzie.Czytaj dalej...

Osteopatia-co to tak naprawdę jest?

Dlaczego jest mylona z osteoporozą? Prawdopodobnie ze względu na podobieństwo w nazwie, jednakże na tym się kończy. Osteopatia jest nauką zaliczaną do nauk medycznych, znaną już ponad 100 lat. Dobrodziejstwa metod osteopatycznych są doskonale znane na zachodzie Europy, zwłaszcza w Belgii i Francji, w Polsce mało kto o nich słyszał. Wynika to niestety z braku odpowiedniej edukacji lekarzy, w szczególności ortopedów, którzy są na pierwszej linii kontaktu z pacjentem. Wiele osób nie wie nawet ,że pewnych dolegliwości bólowych dałoby się pozbyć już na pierwszej wizycie, czasem nawet zapobiec operacji np. przepuklin krążka międzykręgowego czy zmian degeneracyjnych stawu ramiennego.Czytaj dalej...

Minister zdrowia „olewa” liczne protesty!

W marcu 2013 roku w Ministerstwie Zdrowia został złożony „ Projekt Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty ”. Projekt został poparty przez wielu Posłów, a idea wprowadzenia zmian w dziedzinie Fizjoterapii zyskała również poparcie w Sejmowej Komisji Zdrowia. Niestety z niewiadomych przyczyn prace nad gotowym już Projektem Ustawy zostały wstrzymane przez Ministra Zdrowia. Z przykrością trzeba stwierdzić ,że Projekt zatrzymał się na biurku Ministra na dobre. Należy zaznaczyć ,że Polska jest jedynym krajem na arenie europejskiej, który nie posiada regulacji prawnych dotyczących zawodu fizjoterapeuty! Jakie są tego konsekwencje? Każdy kto skończy byle jaki kurs podaje się za rehabilitanta/fizjoterapeutę -niestety bez specjalistycznych studiów, wiedzy i oczywiście umiejętności. Nieświadomi pacjenci oddają swoje zdrowie w ręce takich właśnie osób. Warto wiedzieć ,że fizjoterapia jest bardzo ważnym działem medycyny i jest wykładana na Uniwersytetach Medycznych, a nie kursach masażu. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem programu UWAGA:


<<kliknij>>


Źródło: http://www.fizjoterapeuci.org/

http://forumbioderko.pl

Czytaj dalej...

Rehabilitacja z refundacją NFZ 40% zniżki

Wiemy jak ważne w procesie leczenia jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie usprawniania leczniczego (rehabilitacji) tak aby następstwa urazów narządu ruchu czy uszkodzenia OUN nie pogłębiały się i nie pozostawiały trwałych dysfunkcji. Obecnie na zabiegi rehabilitacyjne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) trzeba oczekiwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Nawet w trybie natychmiastowym CITO pacjenci czekają po dwa, trzy miesiące nie zdając sobie sprawy, iż po zabiegach artroskopowych narządu ruchu lub endoprotezo plastyce, rehabilitacja powinna rozpocząć się już w drugiej dobie od zabiegu, tak by niedoszło do powstania zrostów i ograniczenia ruchomości co może być przyczyną kolejnych niepotrzebnych zabiegów chirurgicznych.

Czytaj dalej...

Szybki kontakt
Rehabilitacja z NFZ - 40% rabatu (w pakiecie)

Pakiety 10 rehabilitacji - rabat 25% + prezent !

Rehabilitacja dorosłych - pierwsza wizyta tylko 50,00 PLN !